Kategorie
Producenci
Katalogi
Promocje
Blog
Współpraca B2B
O nas
Kategoria:

Mierniki analogowe tablicowe

Znaleziono
795
/ 53
Znaleziono
795
/ 53

Mierniki analogowe tablicowe

Mierniki analogowe to urządzenia pomiarowe, które wskazują wartości mierzone bez ich rejestrowania – w odróżnieniu od cyfrowych odpowiedników. Inaczej nazywane są miernikami wskazówkowymi, bo do wskazania pomiaru używają właśnie wskazówek przesuwających się na tle powierzchni z naniesioną podziałką. Jest ona wykonana w odpowiedniej skali, w postaci uporządkowanego zbioru znaków (głównie liczb) i kresek, określających mierzony wynik. Sklep internetowy ABCelektro ma w ofercie mierniki analogowe tablicowe, znanych europejskich producentów elektrycznych i elektronicznych urządzeń pomiarowych jak firmy Weigel czy Gilgen Mueller Weigert.

Mierniki analogowe – ponadczasowe urządzenia pomiarowe

Mogłoby się wydawać, że mierniki cyfrowe wyprą i zastąpią całkowicie wskaźniki analogowe. Jednak zawsze będą obszary, w których mierniki wychyłowe będą niezastąpione. Multimetry analogowe pozwalają niskim kosztem uzyskać bardzo dokładny i miarodajny pomiar. W odróżnieniu od cyfrowych miernik analogowy daje wskazania ciągłe, które nie są próbkowane. Składa się z układu i mechanizmu pomiarowego. Zasada jego działania jest prosta – układ pomiarowy przekształca wielkość mierzoną w taką, która w bezpośredni sposób wpływa na mechanizm pomiarowy, pobudzając go do przesunięcia wskazówki na tle z podziałką.

Mierniki uniwersalne analogowe można podzielić ze względu na podzespoły, które powodują wychylenie się wskazówki na:

  • magnetoelektryczne,
  • elektromagnetyczne,
  • elektrostatyczne,
  • elektrodynamiczne,
  • ferrodynamiczne.

Mierniki analogowe w ofercie ABCelektro

Mierniki wskazówkowe, wychyłowe z naszej oferty spełniają wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa i jakości, a także kompatybilności elektromagnetycznej dla elektrycznych przyrządów pomiarowych. Wskaźniki analogowe z naszego asortymentu mają wysoką odporność na uderzenia i wstrząsy, dzięki czemu gwarantują precyzję wykonywanych pomiarów.

Multimetry wskazówkowe dostępne w naszej ofercie mają zróżnicowane parametry. W ich właściwym doborze pomaga fachowo obsługa sklepu.