Kategorie
Producenci
Katalogi
Promocje
Blog
Współpraca B2B
O nas
Kategoria:

Elektromagnesy przesuwne

Znaleziono
35
/ 3
Znaleziono
35
/ 3

Elektromagnesy przesuwne

Elektromagnesy przesuwne to elektromagnesy posiadające wysuwaną kotwicę, która ulega wypchnięciu lub przyciągnięciu do elektromagnesu. Ruch kotwicy następuje w wyniku wytworzenia pola elektromagnetycznego. Wybierając elektromagnesy przesuwne przemysłowe, należy zwrócić uwagę na parametry takie jak siła, suw oraz kierunek suwu. W ofercie naszego sklepu online dostępne są elektromagnesy przesuwne zasilane napięciem 24 V DC, zróżnicowanym zasięgu suwu oraz kierunku suwu przód-tył. Wszystkie komponenty cechuje wysoka bezawaryjność, sprawność działania oraz możliwość długotrwałej eksploatacji. Sprawdź naszą ofertę i postaw na niezawodne rozwiązania.

Jak działa elektromagnes przesuwny?

Elektromagnes zbudowany jest z cewki (zwojnicy) oraz rdzenia, przesunięcie kotwicy w przód lub w tył następuje w wyniku podania na cewkę napięcia, powodującego wytworzenie pola magnetycznego. Wypchnięcie lub przyciągnięcie trzpienia elektromagnesu odbywa się z określoną siłą i o określony suw. Elektromagnesy przesuwne przemysłowe zasilane są prądem stałym. 

Elektromagnesy przesuwne przemysłowe - specyfika i zastosowanie

Dostępne w naszej ofercie elektromagnesy przesuwne cechują się solidną, zamkniętą cylindryczną konstrukcją, zapewniającą możliwość użytkowania w wymagających warunkach. Każdy elektromagnes produkowany jest w zgodzie z normą ISO 9001. Doskonałe parametry umożliwiają bezpieczną i długotrwałą pracę rozwiązań, w których elektromagnesy są stosowane.

Elektromagnesy przesuwne przemysłowej znajdują zastosowanie m.in. w:

  • maszynach narzędziowych,
  • maszynach pakujących,
  • maszynach dla przetwórstwa tekstylnego,
  • technikach regulacji,
  • sterowaniu.

Zastanawiasz się, który elektromagnes przesuwny wybrać? Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci wybrać komponenty przystosowane do wymagań konkretnej aplikacji.