Kategorie
Producenci
Katalogi
Promocje
Blog
Współpraca B2B
O nas
Filtry
Cena
0
0
-
Cechy systemu
Funkcja
Interfejs
Kraj pochodzenia
Materiał opony przewodu
Opcje na żądanie
Przyłącze
Warianty interfejsu
Warianty stopnia ochrony
Warianty zasilania
Wykonanie
Zestaw
Rodzaj napięcia
Stopień ochrony (IP)
Zakres temperatury pracy [°C]
Napięcie zasilania [V]
Masa [kg]
Model
Długość przewodu podłączeniowego [m]
Rodzaj wałka do enkodera
Dokładność pomiaru [°]
Maksymalna liczba impulsów na obrót
Wymiary głowicy [mm]
Dostępność
Producent
Seria
Kategoria:

Enkodery Bezłożyskowe

Enkodery bezłożyskowe
Znaleziono
5
/ 1
Znaleziono
5
/ 1

Enkodery bezłożyskowe

W ofercie ABCelektro znajdują się enkodery bezłożyskowe – urządzenia zapewniające precyzyjny pomiar prędkości oraz charakteryzujące się kompaktową konstrukcją, dzięki czemu są świetną alternatywą dla enkoderów mocowanych na łożyskach. Dostępne w naszym asortymencie enkodery bezłożyskowe są przystosowane do bezawaryjnej pracy, a dzięki solidnemu wykonaniu wyróżniają się długą żywotnością. Za produkcję odpowiada firma Kübler, która specjalizuje się w tego typu urządzeniach.

Czym charakteryzują się enkodery bezłożyskowe?

Enkodery magnetyczne (zwane również bezłożyskowymi i bezkontaktowymi) są szczególnym rodzajem enkoderów obrotowych. W większości przypadków składają się z pierścienia magnetycznego oraz głowicy pomiarowej, choć na rynku są dostępne również inne konstrukcje. Zawsze jednak enkodery bezłożyskowe nie posiadają elementów mechanicznych, które ulegają zużyciu w wyniku pracy urządzenia. Wynika to z tego, że pomiar prędkości i określanie pozycji odbywa się bezkontaktowo.

Enkoder magnetyczny wyróżnia także wysoki stopień ochrony, bo nawet do IP69K. Wybierając urządzenia, które oferuje nasz sklep elektryczny, masz pewność, że zamawiasz niezawodny sprzęt dostosowany do Twoich potrzeb. Enkoder magnetyczny obrotowy jest dostępny w dwóch wariantach – inkrementalnym oraz absolutnym.

Enkodery magnetyczne – zastosowanie

Enkodery bezłożyskowe znajdujące się w naszym sklepie internetowym to połączenie dobrej ceny oraz technologii zapewniającej najwyższą jakość impulsów. W jakich rozwiązaniach stosuje się tego typu urządzenia? Enkodery magnetyczne wykorzystuje się m.in. w maszynach budowlanych, układach sterujących, turbinach wiatrowych oraz specjalistycznych pojazdach. Urządzenia pracują bezawaryjnie w środowisku o wysokim stopniu zapylenia i zmiennej wilgotności, a dzięki kompaktowym wymiarom świetnie sprawdzają się w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Stopień ochrony IP69K zapewnia odporność podczas mycia strumieniowego, a więc kiedy dochodzi do kontaktu z wodą pod wysokim ciśnieniem.