Kategorie
Producenci
Katalogi
Promocje
Blog
Współpraca B2B
O nas
Kategoria:

Czujniki światłowodowe i przetworniki oraz sensory optyczne

Czujniki światłowodowe
Znaleziono
215
/ 15
Znaleziono
215
/ 15

Czujniki światłowodowe

Czujniki światłowodowe to niezbędny element robotyki i automatyki. W naszym sklepie internetowym klienci zaopatrzą się w sprawdzone modele, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości mogą także skorzystać z pomocy obsługi ABCelektro. Są to przetworniki światłowodowe uznanych w branży producentów, a dobra współpraca z dostawcami tych produktów pozwala nam zapewnić klientom dobre ceny. Czujniki wykorzystuje się m.in. w branży telekomunikacyjnej, a także w przemyśle, transporcie oraz aplikacjach specjalistycznych, dlatego należy wybrać odpowiedni model.

Czym są czujniki światłowodowe?

Jako dobrze zaopatrzony sklep elektryczny oferujemy sensory światłowodowe przeznaczone do różnych zastosowań. Służą one do wykrywania obiektów w określonym obszarze działania – do detekcji dochodzi poprzez przerwanie drogi świetlnej między nadajnikiem a odbiornikiem. Czujnik światłowodowy jest rodzajem czujnika optycznego, jednak ze względu na rozwiązania technologiczne jest skuteczniejszy niż konwencjonalne urządzenia. Jest to możliwe dzięki braku wrażliwości na zaburzenia elektromagnetyczne, wykorzystaniu szerokiego pasma modulowanej wiązki świetlnej, a także minimalnym stratom, które generuje.

Sam czujnik światłowodowy optyczny jest przetwornikiem lub zespołem przetworników znajdujących się na początku toru pomiarowego. Jego zadaniem jest określenie wartości mierzonej wielkości, a następnie przetworzenie jej w zmiany parametrów sygnału wyjściowego.

Zastosowanie czujników światłowodowych

Czujniki światłowodowe optyczne z powodzeniem stosuje się w automatyce, energetyce, przemyśle spożywczym i badaniu żywności, w przemyśle obronnym i lotnictwie, a także w nauce i medycynie. W automatyce przetworniki wykorzystuje się między innymi do:

  • detekcji anomalii pól elektromagnetycznych w systemach dystrybucji mocy,
  • wykrywania wycieków,
  • monitorowania temperatur i naprężeń,
  • precyzyjnych pomiarów emisji akustycznej,
  • inteligentnych struktur.

Dostępne w naszym sklepie internetowym czujniki światłowodowe charakteryzuje nie tylko konkurencyjna cena, ale też zróżnicowanie parametrów, co pozwala dostosować przetwornik światłowodowy do danej aplikacji.