Kategorie
Producenci
Katalogi
Promocje
Blog
Współpraca B2B
O nas
Kategoria:

Czujniki przechyłu i sensory nachylenia

Czujniki przechyłu
Znaleziono
21
/ 2
Znaleziono
21
/ 2

Czujniki przechyłu

Inklinometry, znane również jako czujniki przechyłu odpowiadają za pomiar odchylenia obiektów od pionu. Ich działanie opiera się na wykorzystaniu siły grawitacji, ale jak w przypadku każdych sensorów ważna jest jakość wykonania urządzeń. Czujniki przechyłu stosuje się wszędzie tam, gdzie jest niezbędne zapewnienie bezpieczeństwa sterowania ruchem. W sklepie internetowym ABCelektro znajdują się sensory przechyłu sprawdzonego producenta Pepperl+Fuchs, który specjalizuje się w urządzeniach przeznaczonych do automatyzacji produkcji.

Czym są czujniki przechyłu?

Czujniki nachylenia występują pod kilkoma nazwami – są znane jako inklinometry, czujniki przechyłu, wskaźniki przechyłu, klinometry, alarmy nachylenia, mierniki gradientu, czy wskaźniki poziomu. Urządzenia te służą do pomiaru kątów nachylenia lub pochylenia, a także wysokości lub obniżenia obiektu względem siły grawitacji, o której już wspomnieliśmy. Dzięki temu jest możliwe ciągłe prowadzenie i kontrola ruchu obrotowego, a co za tym idzie sensory nachylenia wykorzystuje się w wielu branżach. Jako sklep elektryczny zapewniamy klientom pomoc przy doborze czujnika do danej aplikacji. Są to urządzenia o wysokiej precyzji pomiaru, które charakteryzują się bezawaryjnością.

Zastosowanie sensorów przechyłu

Inklinometry wykorzystuje się w wielu gałęziach przemysłu. Czujnik przechyłu najczęściej znajduje zastosowanie w pracach ziemnych takich jak tworzenie nasypów, wałów przeciwpowodziowych czy tuneli i wykopów. Szczególnie rozwijającym się dzisiaj biznesem jest branża fotowoltaiczna. To właśnie w niej wykorzystuje się czujniki przechyłu – pomagają precyzyjnie umiejscowić ogniwa fotowoltaiczne. W sklepie internetowym ABCelektro znajdują się urządzenia o zróżnicowanych parametrach i cenach, a nasza obsługa pomaga klientom wybrać najlepsze dostępne rozwiązanie.