Filtr (1 product)

Cena

225,00 zł - 240,00 zł
Promocje (104 produktów)

Cena

0,00 zł - 2 070,00 zł

Producent

Główna

Główna

Czujniki temperatury otoczenia

Jest 1 produkt.

Wyświetlanie 1-1 z 1 elementów
Czujnik Temperatury Zewnętrznej. Czujniki Temperatury Otoczenia • Sklep Elektryczny dla Automatyka • Sklep Elektryczny dla Automatyka | Hurtownia Elektryczna Online - ABC ELEKTRO

Czujnik temperatury zewnętrznej dokonuje pomiaru i przekazuje informację o poziomie temperatury w instalacji albo urządzeniu grzewczym. Dane o temperaturze przekazywane są poprzez sensory i wykorzystywane przez sterowniki do zarządzania danym urządzeniem lub instalacją. Zależy od tego cały system sterowania i kontroli ich funkcji. Nasza hurtownia elektryczna ABCelektro oferuje czujniki temperatury otoczenia najwyższej jakości, pochodzące od uznanych producentów, np. LIMATHERM SENSOR sp. z o.o.

Czujniki temperatury zewnętrznej — charakterystyka

Czujnik temperatury otoczenia wyposażony jest w element reagujący na zmiany ciepła. Najczęściej w sterownikach wykorzystuje się:

  • czujniki termoelektryczne (termopary),
  • czujniki rezystancyjne, w których wraz ze zmianą temperatury następuje zmiana oporu elektrycznego metalu.

Wyróżnia się czujniki temperatury zewnętrznej bezprzewodowe i przewodowe. W zależności od producenta różnią się one także między sobą wielkością, kształtem oraz wykonaniem obudowy. Mogą mieć różną dokładność pomiarów i zakres pracy. 

Zastosowanie czujników temperatury jest bardzo szerokie, występują zarówno w małych niezbyt skomplikowanych układach, jak i rozległych przemysłowych, pełniąc kluczową dla ich funkcjonalności rolę. Można je znaleźć, np. w przemyśle spożywczym, chemicznym, budowlanym czy motoryzacyjnym. Służą także do pomiaru temperatury pomieszczeń pozwalających uzyskać komfort cieplny, czyli najlepszą temperaturę do pracy lub przechowywania produktów w halach produkcyjnych oraz magazynach. 

Czujniki temperatury otoczenia dostępne w naszej ofercie wyróżnia:

  • wysoka dokładność pomiarów,
  • duży zakres pomiarowy,
  • wygoda i bezpieczeństwo użytkowania.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej hurtowni. Nasi sprzedawcy zapewniają doradztwo techniczne, dzięki któremu mogą mieć Państwo pewność, że dany czujnik spełni stawiane przed nim oczekiwania.

W naszej ofercie znajdują się również inne elementy automatyki przemysłowej, np. przekaźnikowe moduły sprzęgające czy inne rozwiązania elektryczne, a także szafy w specjalnym wykonaniu. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą.

close

Lista życzeń