Kategorie

Przekładniki prądowe i napięciowe - nn

Jest 59 produktów
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 59 elementów

Wykorzystując przekładnik prądowy, możliwe jest przetwarzanie prądów pierwotnych o dużych natężeniach na prądy wtórne o niższych wartościach, mieszczących się w zakresie pomiarowym urządzeń pomiarowych i kontrolnych. W ten sposób przekładniki prądowe umożliwiają pomiar dużych wartości prądu miernikami o mniejszych zakresach pomiarowych. W ofercie ABCelektro znajdziesz przekładniki prądowe i napięciowe, różniące się rodzajem przetwarzanej wielkości fizycznej. Oferowane urządzenia znajdują zastosowanie między innymi w licznikach energii elektrycznej czy w miernikach wielofunkcyjnych. 

Przekładnik prądowy - zasada działania

Przekładniki napięciowe oraz prądowe w zależności od modelu, służą do pośredniego pomiaru napięcia lub prądu i regulacji podstawowych wielkości elektrycznych takich jak prąd, napięcie, moc, częstotliwość czy współczynnik mocy. Przekładniki prądowe przetwarzają prąd płynący w obwodzie pierwotnym na prąd w obwodzie wtórnym za pomocą dwóch uzwojeń  - pierwotnego i wtórnego - nawiniętych na wspólny rdzeń. Przetworzony w ten sposób prąd wtórny zachowuje proporcję w stosunku do prądu pierwotnego, jednocześnie posiadając na tyle małą wartość, by zapewnić optymalne bezpieczeństwo pomiaru. Cały proces przetwarzania prądów przebiega w bezpiecznych warunkach, ponieważ przekładnik prądowy zapewnia izolację galwaniczną obwodu pomiarowego od głównego toru prądowego.

Niezawodne przekładniki prądowe i napięciowe

Oferujemy przekładniki napięciowe i prądowe nN, gwarantujące wysoką dokładność pomiaru, cechujące się innowacyjnością oraz niezawodną jakością. Każdy przekładnik prądowy dostępny w asortymencie ABCelektro w konkurencyjnej cenie to długotrwałe rozwiązanie - urządzenia posiadają mocną konstrukcją, wykonaną z tworzywa odpornego na uszkodzenia mechaniczne.