Kategorie

Elektromagnesy

Jest 11 produktów

Wybierz podkategorię by zobaczyć produkty

Elektromagnes po podłączeniu do prądu wytwarza pole magnetyczne, którego natężenie rośnie odpowiednio do wzrastającego natężenia prądu. Dzięki swojej funkcjonalności elektromagnesy przemysłowe wykorzystywane są m.in. w konstrukcji maszyn elektrycznych, w dźwigach elektromagnetycznych czy instalacjach alarmowych. W asortymencie ABCelektro dostępnych jest kilka rodzajów elektromagnesów, niezmiennie jednak, każdy elektromagnes oferowany przez nasz sklep to gwarancja wysokiej bezawaryjności i optymalnej wydajności pracy. Sprawdź naszą ofertę i wybierz elektromagnes, który cechuje również atrakcyjna cena!

Co to jest elektromagnes?

Elektromagnes, to urządzenie zbudowane z cewki (zwojnicy) i rdzenia, na którym cewka jest osadzona. Wytwarzane przez niego pole magnetyczne powstaje w wyniku przepływu prądu przez cewkę. Dla podtrzymania pola magnetycznego konieczny jest ciągły przepływ prądu - z chwilą odcięcia jego dopływu pole magnetyczne zanika. W zależności od rodzaju, elektromagnesy przemysłowe zasilane są napięciem o różnej wartości oraz pobierają prąd o różnej wartości.

Elektromagnesy - rodzaje i zastosowanie

Elektromagnesy oferowane przez nasz sklep to:

  • elektromagnesy przesuwne - z wysuwaną kotwicą,
  • elektromagnesy mocujące - o dużej wydajności, przyczepności oraz o dużej sile mocującej, przy niewielkiej masie,
  • elektrorygle - z wysuwanym trzpieniem odpornym na uszkodzenia.

Elektromagnesy przemysłowe znajdują zastosowanie np.:

  • w silnikach elektrycznych,
  • głośnikach,
  • lampach kineskopowych,
  • zamkach elektrycznych.

Oferujemy elektromagnesy zasilane napięciem 24 V, przeznaczone do wykorzystania w wielu aplikacjach. Zastanawiasz się, który elektromagnes oferowany przez nasz sklep wybrać? Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci wybrać elektromagnes w konkurencyjnej cenie, przystosowany do konkretnego rozwiązania.