Kategorie

Czujniki dymu, czadu i gazu

Jest 36 produktów
na stronę
Pokazuje 1 - 30 z 36 elementów

Czujnik czadu - nie tylko do domowych zastosowań

Czujnik tlenku węgla znajdzie zastosowanie nie tylko w gospodarstwach domowych, ale także w przemyśle, w tym w obiektach przemysłowych, jak hale czy magazyny, w których ze względu na pracę dużej liczby urządzeń i występowanie okablowań istnieje ryzyko wystąpienia pożaru. Ponieważ samodzielnie nie jesteśmy w stanie zweryfikować, czy stężenie gazu, czadu (tlenku węgla) czy dwutlenku węgla (CO2) nie przekracza wyznaczonych norm, warto zainwestować w profesjonalne detektory, w tym czujnik dymu.

Jak działa czujnik dymu i jakie są jego rodzaje?

Na rynku znajdziemy czujki jonizacyjne bądź optyczne - każda z nich ma nieco inny mechanizm działania. Jonizacyjny czujnik gazu wykrywa go przez to, że dym zakłóca przepływ jonów między elektrodami, co uruchamia alarm. Z kolei w przypadku optycznego czujnika tlenku węgla w wyniku pojawienia się gazu następuje zakłócenie promieniowania podczerwonego, w efekcie czego załącza się alarm.

W naszym sklepie internetowym można znaleźć czujnik gazu, dymu, tlenku węgla i CO2 zasilany na baterie, akumulatory bądź na prąd, za pomocą przewodu. Część z naszych produktów ma nawet 7 bądź 10 lat gwarancji, co daje użytkownikom pewność, że będziemy bezpieczni przez dłuższy czas. Zapraszamy do zakupów!

Chcesz czuć się bezpiecznie we własnym domu? Zainwestuj w czujnik czadu z naszego sklepu internetowego. W bogatej ofercie znajdziesz artykuły renomowanych producentów: jonizacyjne czujniki Kidde i czujniki FireAngel, wykrywające dym i tlenek węgla, potocznie zwany czadem. Dlaczego czujnik tlenku węgla może okazać się niezbędny w każdym gospodarstwie domowym? Gaz ten jest bezwonny i bezbarwny, dlatego ulatnia się niepostrzeżenie, powodując zagrożenie dla życia lub zdrowia. Czujnik gazu czy wykrywacz czadu zakupiony online w naszym sklepie to gwarancja nie tylko bezpieczeństwa, ale i wysokiej jakości i niezawodności produktów w atrakcyjnej cenie cieszących się uznaniem w branży artykułów elektrycznych.